FOTO Dinamo o încurcă pe Viitorul și o lasă pe Steaua pe primul loc după prima etapă de play-off

+10 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday, 13 March 2017

Viitorul și Dinamo au înfruntat ploaia deasă de Ovidiu și au terminat la egalitate ultimul meci al primei etape de play-off, scor 0-0.

Prima repriză a fost controlată fără prea multe probleme de echipa lui Hagi, care și-a creat câteva ocazii rarisime.

VEZI LIVETEXT PARTIDA

Și după pauză tot elevii Hagi au fost mai activi, însă fără să schimbe ceva pe tabelă. În schimb, finalul de meci i-a aparținut lui Dinamo.

"Câinii" au împins-o pe Viitorul în propriul careu, însă au ratat din toate pozițiile. Viitorul ajunge la 27 de puncte și rămâne pe locul în Liga 1.

Steaua e prima, cu același număr de puncte. Dinamo urcă pe poziția a 5-a, cu 22 de puncte, la egalitate cu CFR Cluj.

Echipele de start:

FC Viitorul: Rîmniceanu – Benzar, Țâru, Boli, Cr. Ganea – N. Roșu, Nedelcu, Vînă – Purece, A. Chițu, Fl. Coman

Rezerve: Buzbuchi – S. Rădoi, Casap, G. Iancu, Morar, Cicâldău, Hodorogea.

Dinamo: Penedo Cano – Romera, Nedelcearu, M. Popescu, St. Filip – D. Nistor, Busuladzic, Palici – Hanca, Nemec, Bumba

Rezerve: Cerniauskas – Bawab, Rivaldinho, M. Oliva, Spătaru, Dudea, Ceccarelli