Europa League

FOTO Coregrafia MĂREAȚĂ cu care fanii lui Beșiktaș au impresionat Europa în această seară

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 16 martie 2017

Fanii lui Beșiktaș, recunoscuți pentru fanatismul cu care își susțin echipa favorită, au reușit în meciul din această seară cu grecii de la Olympiakos Pireu o coregrafie superbă.

Aceștia au desfășurat o pânză imensă ce înfățișa o hartă pe care era marcată distanța dintre Turcia și Suedia, țara care va găzdui finala Europa League din acest an, alături de mesajul "Luptați pentru noi"

Deși a jucat în inferioritate numerică încă din prima repriză, Beșiktaș s-a impus cu 4-1, obținând astfel calificarea în sferturile de finală ale Europa League. (AICI ai detalii despre partidă)

Finala Europa League se va disputa în Suedia, la Solna, regiune din apropierea capitalei Stockholm, pe 24 mai.