Astra acuză arbitrajul lui Colțescu: "Face greșeli șmecherești"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Friday, 17 March 2017

Cristi Petre, antrenorul secund al Astrei, a venit la interviuri după meciul pierdut de echipa sa în fața lui CFR Cluj, scor 2-3, în care principalul Marius Șumudică a fost trimis în tribune în prima repriză pentru proteste.

Secundul campioanei României acuză arbitrajul lui Sebastian Colțescu.

"Nu vreau să pun prea multă importanță pe arbitraj, dar cred că Sebastian Colțescu trăiește din amintirea anului trecut, când s-a spus că e arbitrul de casă al Astrei. La toate meciurile din acest sezon ne-a dezavantajat.

Șumudică a fost dat afară pentru proteste. Chiar dacă n-a influențat jocul, Colțescu știe să «ciupească» bine. Probabil el acum vrea să arate că nu e cu Astra, face greșeli șmecherești", a declarat Cristi Petre la TV Dolce Sport.

"A fost o partidă extrem de ciudată. Am marcat golul foarte repede. Aveam speranțe mari că ei se vor lărgi, dar nu s-a întâmplat asta. În a doua repriză am reglat mai bine jocul. Dar din păcate la o fază fixă am luat acel gol, deși am vorbit cu ei toată săptămâna"