Stranieri

VIDEO Adi Popa a avut nevoie doar de 8 minute pentru a marca » Românul a luat mingea din propria jumătate și a înscris

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 18 martie 2017

Adi Popa a marcat vineri seară primul gol în tricoul lui Reading! Echipa românului a învins în deplasare pe Sheffield Wednesday, scor 2-0.

Mijlocașul român de 28 de ani a intrat pe teren în minutul 87 în locul lui McCleary, iar în minutul 5 de prelungiri a reușit să stabilească scorul final pentru echipa sa după ce a lua mingea din propria jumătate și a driblat tot ce a prins.

Reading continuă lupta la promovarea în Premier League. Echipa lui Popa ocupă locul 4 în Championship, cu 67 de puncte după 38 de meciuri. Primele două echipe promovează direct, iar următoarele 4 locuri urmează să dispute un play-off.

• Popa a fost transferat de Reading de la Steaua în această iarnă contra sumei de 500.000 euro.