Nationala

Încă un nume important din Generația de Aur se ia de Daum după 0-0 cu Danemarca: "Ei meritau să câștige"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 27 martie 2017

România a terminat la egalitate cu Danemarca, scor 0-0 și și-a compromis șansele de calificare în mare măsură la CM din 2018.

Florin Răducioiu a fost foarte dezamăgit de jocul formației noastre și crede că greșelile îi aparțin lui Daum.

"Repriza a doua a fost foarte proastă pentru jucătorii noștri. Danemarca merita să câștige. Schimbările au fost total neinspirate, nu au adus un plus de incisivitate.

Sunt nemulțumit de această prestație. Acest egal se resimte precum o înfrângere. Eu nu cred în acest sistem pe care l-am utilizat azi. Nu îl văd cum ne poate oferi mai multe șanse de a marca.

E posibil să continue să joace în acest sistem, dar mie personal nu-mi place. Atacanții noștri au fost șterși, inexistenți în repriza a doua", a spus Florin Răducioiu la TV Dolce Sport.