CM 2018

VIDEO Are toată lumea la picioare! Neymar a marcat un gol de generic după o cursă de 70 de metri

+3 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Wednesday, 29 March 2017

Brazilia continuă să domine calificările pentru CM 2018, în zona America de Sud, şi s-a impus în faţa Paraguayului, 3-0.

Coutinho a deschis scorul în minutul 34, iar în minutul 64, Neymar a majorat scorul, după ce cu 10 minute înainte ratase un penalty. Scorul final a fost stabilit de Marcelo, în minutul 86.

Reuşita lui Neymar a fost cea mai frumoasă a meciului şi una dintre cele mai frumoase ale acestui an. Starul brazilian a luat mingea de la 70 de metri de poarta adversă, a driblat doi jucători, a ajuns în careu şi l-a învins pe portarul advers cu un şut excelent plasat.

După 14 meciuri în preliminarii, Brazilia are 33 de puncte şi este pe primul loc, având 9 puncte în plus faţă de Columbia şi 11 faţă de Argentina.