Cupa Romaniei

Contra "sabotat" de 5 jucători: evoluții modeste în meciul cu CSU! Doar un dinamovist a impresionat

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 30 martie 2017

Dinamo a fost eliminată de CSU Craiova în sferturile Cupei României, 5-6 după penalty-uri.

Echipa lui Contra a avut o evoluție modestă și nu a putut profita de faptul că din minutul 63 a jucat în superioritate numerică.

Cel mai bun om de la Dinamo a fost portarul Cerniauskas, aflat la primul meci de la revenirea la echipa alb-roșie. Acesta a avut intervenții salvatoare și a primit nota 8.

Din echipa lui Contra, cinci jucători au avut o evoluție modestă. Bumba, Patrick Petre, Mahlangu, Nistor și Rivaldinho au fost notați cu 5 de Gazeta Sporturilor.

Portarul lui CSU, Calancea a fost cel mai bun de pe teren, primind nota 9. Băluță a fost cel mai slab fotbalist al partidei, fiind notat cu 4.