VIDEO Barcelona a avut nevoie de mai puțin de 10 minute pentru a o învinge pe Sevilla » Recital dat de Messi și Suarez

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 05 aprilie 2017

Barcelona s-a impus cu scorul de 3-0 în meciul disputat pe teren propriu în fața celor de la Sevilla, în etapa cu numărul 30 din campionatul Spaniei.

Suarez a deschis scorul pentru catalani, în mniutul 25, iar apoi Messi a marcat o dublă într-un interval de doar cinci minute și a adus victoria echipei antrenate de Luis Enrique.

Vezi AICI rezumatul VIDEO al partidei!

Sevilla a terminat meciul cu un om mai puțin, după ce Vitolo a văzut al doilea cartonaș galben în minutele de prelungire ale partidei.

Cu victoria de astăzi, Barcelona a urcat pe prima poziție în La Liga, la un punct în fața Realului, dar madrilenii au două meciuri rămase de disputat.