Cu ce i-a surprins FCSB pe craioveni după pauză: "E o seară tristă pentru noi"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 09 aprilie 2017

Alexandru Băluță s-a arătat de-a dreptul șocat după lovitura primită de Andrei Ivan în prima repriză a meciului pierdut cu FCSB, 0-1, de la Bălașa.

"M-am speriat când am văzut ce s-a întâmplat cu Andrei Ivan, e un jucător important. Mă bucur că nu are nimic", a declarat Băluță la TV Digi Sport.

Fotbalistul lui CSU Craiova în vârstă de 23 de ani a vorbit și despre partida pe care echipa sa a pierdut-o după unicul gol marcat de Gnohere, în minutul 73.

"E o seară tristă pentru noi. Am fost prea încrezători. Prima repriză am dominat. Suferim în fața porții. În partea a doua adversara noastră a fost peste noi. Ne pare rău pentru suporteri. Trebuie să muncim mai mult, iar la meciul următor să dăm mai mult pentru a câștiga.

FCSB ne-a surprins în a doua repriză că a avut o posesie mai bună, mai multe ocazii. Nu căutăm motive pentru această înfrângere, trebuie să tragem mai mult la antrenamente și să câștigăm meciurile următoare", a adăugat Alexandru Băluță.