Liga Campionilor

Reacția lui Enrique după umilința cu Juve: "Parcă am fi jucat a treia repriză cu PSG! Mă simt impotent!"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 12 aprilie 2017

Barcelona a fost învinsă clar de Juventus, 0-3, în turul sferturilor Ligii Campionilor.

După meci, Luis Enrique, antrenorul catalanilor, a vorbit despre duelul cu formația italiană și despre șansele de calificare în semifinale.

"În prima repriză era ca și cum am juca o a treia cu PSG. A fost o repriză nefastă. A fost grav, foarte grav. A fost trist și mă simt impotent. Sunt optimist, dar acum trebuie să mă gândesc bine. Mă simt responsabil în totalitate. Nu le-am transmis jucătorilor ce doream.

Am senzația că trăiesc un coșmar. Este lamentabil. Poziționarea noastră a fost nefastă. Nu-mi scot din cap prima repriză. Dacă jucăm la nivelul nostru, putem marca patru goluri. Cei de la Juventus au făcut un joc foarte bun, foarte intens", a spus Luis Enrique, potrivit Mundo Deportivo.

• Barcelona - Juventus se joacă miercuri, 19 aprilie, de la 21:45. Partida este pe TV Dolce Sport și liveTEXT pe GSP.RO.