Liga 2

FC Brașov, umilită de Chindia Târgoviște » "Stegarii" riscă să rateze promovarea în Liga 1

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 13 aprilie 2017

Chindia Târgoviște a dat de pământ pe teren propriu cu FC Brașov, pe care a învins-o cu scorul de 4-0, în etapa a 29-a din liga secundă.

Gazdele au deschis scorul în minutul 29 prin Pătru, care a trimis în poartă, după o centrare de pe partea stângă. Cherchez a stabilit scorul pauzei dintr-o lovitură de la 11 metri.

Imediat după revenirea de la cabine, Chindia a mai marcat o dată prin același Cherchez, după un contraatac foarte bun al gazdelor. Scorul final a fost stabilit de Nisipeanu, în minutul 80.

FC Brașov a ratat șansa de a urca pe locul doi după această etapă. "Stegarii" sunt pe locul 3, cu 49 de puncte, la două lungimi peste Chindia Târgoviște.