VIDEO Inter și AC Milan au oferit un mei superb, dar rezultatul nu ajută pe nimeni în lupta pentru Europa League

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 15 April 2017

Inter și AC Milan au oferit un meci nebun, încheiat la egalitate, 2-2, în derby-ul rundei a 32-a din Serie A.

Inter a deschis scorul prin Candreva, în minutul 36, care l-a învins pe Donnarumma din câțiva metri.

Gazdele și-au mărit avantajul în minutul 44, prin Icardi, care a fructificat centrarea perfectă a lui Perisici.

Milan a aprins finalul de meci, reducând din diferență prin Romagnoli.

Golul egalizator a venit în cel de-al șaptelea minut al prelungirilor, Zapata marcând în urma unui corner.

Derby della Madonnina s-a terminat indecis, rezultatul de egalitate neajutând niciuna dintre cele două formații, care rămân în afara locurilor de Europa League.

FINAL: Inter - AC Milan 2-2
Au marcat: Candreva '36, Icardi '44 / Romagnoli '83, Zapata 90+7