VIDEO Poli Timișoara a dat lovitura cu două minute înainte de final și a învins Gaz Metan, scor 1-0

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 20 aprilie 2017

ACS Poli Timișoara a învins Gaz Metan Mediaș, scor 1-0, în partida care a deschis etapa a șaptea din play-out-ul Ligii 1.

Oaspeții au avut prima ocazie în minutul 15, când Eric a executat o lovitură liberă, dar Straton a respins perfect.

Bănățenii au răspuns șapte minute mai târziu prin Novak, însă acesta n-a putut profita de eroarea lui Trtovac și a fost blocat de Greab.

Golul a venit cu două minute înainte de final, când Străuț a reluat cu capul după un corner. În minutul 90, Radu Zaharia a văzut al doilea cartonaș galben, pentru un fault, și a fost trimis la cabine.

ACS Poli Timișoara a urcat pe locul 4 în play-out, cu 21 de puncte, în timp ce Gaz Metan se menține pe poziția secundă, cu 29 de puncte.

ACS POLI TIMIȘOARA - GAZ METAN 1-0 liveTEXT / VIDEO
A marcat: Străuț ('88)