Un șut, un gol » Cifrele care arată că fotbaliștii lui Hagi au fost apostolii norocului cu FCSB

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 24 aprilie 2017

FCSB a remizat cu Viitorul, 1-1, în etapa a șaptea din play-off, însă nivelul dintre cele două echipe care se luptă la titlul a fost vizibil.

Trupa lui Laurențiu Reghecampf a condus meciul de la un cap la altul și asta o arată și statistica. Viitorul a marcat la unicul gol trimis pe spațiul porții lui Florin Niță, în timp ce FCSB a avut nu mai puțin de 7 mingi trimise pe poarta lui Rîmniceanu.

De fapt, FCSB a condus la fiecare capitol, în afara scorului de pe tabela de marcaj. Pentru liderul din play-off a marcat Pintilii, în minutul 40, iar de partea cealaltă a egalat Țucudean, în minutul 73.

sursa: flashscore

"Steaua a jucat bine astăzi, a pasat bine, a făcut combinații. Singurul lucru care i-a lipsit a fost golul. Până la urmă a mai intervenit și ghinionul. Dar ăsta-i fotbalul!" Gabi Balint la TV Digi Sport

"A fost un joc la discreția Stelei. Steaua e favorită la titlu și cu siguranță va câștiga campionatul. M-am bucurat pentru Hagi că a făcut egal" Anghel Iordănescu