VIDEO N-au scăpat de emoții » ACS Poli remizează cu FC Botoșani și ratează șansa de a se îndepărta definitiv de retrogradare

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 01 mai 2017

ACS Poli Timișoara și FC Botoșani au încheiat la egalitate, scor 1-1, ultimul meci al rundei a opta din play-out.

În minutul 38, Fucek a executat perfect un corner, Cânu s-a înălțat majestuos peste apărarea botoșănenilor, învingându-l pe Cobrea cu o superbă lovitură de cap.

Golofca a egalat în minutul 75. Lansat ideal în careu, atacantul ostracizat de Leo Grozavu în urmă cu două luni l-a învins pe Straton cu mult calm și a reprins speranțele în tabăra botoșănenilor.

Popovici a ratat o ocazie uriașă pentru botoșăneni, șutul său din interiorul careului fiind blocat providențial de Cânu.

În urma rezultatului de egalitate, ACS Poli Timișoara a acumulat 22 de puncte, situându-se pe locul cinci, la cinci lungimi de Pandurii și Concordia Chiajna.

Moldovenii se află un loc mai sus, pe poziția a patra, cu 26 de puncte.

FINAL » ACS Poli - FC Botoșani 1-1
Au marcat: G. Cânu '38 / Golofca '75