VIDEO » Performanță istorică realizată de Poli Iași după egalul cu ACS Poli Timișoara, scor 1-1

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 14 May 2017

ACS Poli Timișoara și Poli Iași au terminat la egalitate în etapa a 10-a din play-out, scor 1-1, însă moldovenii au reușit o performanță istorică.

Formația lui Eugen Neagoe a bifat cel de-al 11-lea meci consecutiv fără înfrângere, cifră cu care egalează cea mai lungă serie din istoria clubului.

Poli Iași a deschis scorul cu 3 minute înainte de finalul primei reprize prin Bole, care a profitat de o deviere foarte bună a lui Golubovici. Bănățenii au revenit în joc imediat după revenirea de la cabine. Fucek a primit o pasă foarte bună de la Străuț în mijlocul careului și l-a executat pe Grahovac.

ACS Poli Iași e pe locul 5, cu 23 de puncte, în timp ce Poli Iași e liderul din play-out, cu 35 de puncte.

ACS Poli Timișoara - Poli Iași 1-1 VIDEO / liveTEXT
Au marcat: Fucek  '48 / Bole '42

441 de minute fără gol primit pentru Poli Iași, fiind recordul sezonului

ACS Poli Timișoara: Straton - Străuț, Șeroni, Cînu, Novak - Bărbuț, Artean, Poparadu, Fucek - Croitoru, Henrique
Rezerve: Curileac, Ignea, Neagu, Popovici, Mailat, Doman, Drăghici

Poli Iași: Grahovac - Voicu, Ciucă, Frăsinescu, Sato - De Santos, Bosoi, Răuță, Ștefănescu - Bole, Golubovici
Rezerve: Caparco, Asăvoaei, Cristea, Moldovan, Panțîru, Ciucur, Mitici