Stranieri

VIDEO Tătărușanu umilit de Napoli! Românul a gafat la două goluri și Fiorentina poate rata prezența în cupele europene

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 20 mai 2017

Napoli a câștigat fără nicio problemă meciul de pe teren propriu cu Fiorentina, scor 4-1. Tătărușanu a fost integralist, iar Ianis Hagi rezervă neutilizată.

În poarta violeților s-a aflat Ciprian Tătărușanu, care a respins în lateral în minutul 8, iar Koulibaly a deschis scorul. Insigne a majorat diferența în minutul 36, după ce a rămas singur cu portarul român.

Tătărușanu a comis-o însă la golul de 3-0, când a respins greșit o minge în careul mic și Mertens a marcat. După o oră de joc, Ilicici a marcat golul de onoare al Fiorentinei, însă goalkeeperul român s-a mai văzut învins o dată de Mertens, după ce a respins din nou o minge slab în lateral.

Vezi VIDEO cu golurile partidei

Napoli ocupă locul 3 în Serie a, după 37 de puncte, cu 83 de puncte, la o lungime în spatele lui AS Roma. Fiorentina e pe 7, cu 59 de puncte și poate rata prezența în cupele europene. Violeții sunt la un punct de AC Milan, ocupanta locului 6, însă ”diavolii” au un meci mai puțin.