VIDEO Fază caraghioasă în Gaz Metan - Chiajna » A avut suficient timp să tragă, dar a sfârșit prin a se face de râs + penalty controversat acordat de Feșnic

Captura DolceSport

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 23 mai 2017

Prima repriză dintre Gaz Metan și Concordia Chiajna a oferit câteva momente foarte interesante.

La scorul de 1-0 pentru gazde, Horațiu Feșnic a acordat ușor un penalty pentru Concordia Chiajna.

Deaconu a tras din afara careului, iar mingea l-a lovit pe Vali Crețu în braț, fără ca acesta să fi avut vreo intenție. Herea a tras în bară și a irosit penalty-ul. VIDEO AICI

Cinci minute mai târziu, apărarea Gazului a fost surprinsă, Albu a scăpat singur cu portarul, însă a ratat inexplicabil deși a avut suficient timp pentru a trage. A așteptat până când a venit din spate un adversar care i-a suflat mingea. A fost chiar la un pas să se accidenteze. VIDEO AICI