Tenis

FOTO Ştim prima semifinală de la Roland Garros » Halep a scăpat de favorita fanilor

+4 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 06 iunie 2017

Timea Bacsinzsky (31 WTA) şi Jelena Ostapenko (47 WTA) se vor înfrunta în prima semifinală a turneului de la Roland Garros.

Timea Bacisnzski s-a calificat în semifinalele turneului de la Roland Garros după victoria în faţa favoritei fanilor, Kristina Mladenovic (14 WTA), scor 6-4; 6-4. Meciul a avut numeroase pauze din cauza ploii. Jucătoarea din Elveţia a avut nervii mai tari şi o va înfrunta în semifinale pe Jelena Ostapenko.

Jelena Ostapenko (47 WTA) este în faţa celei mai mari performanţe din carieră. Letona a trecut în sferturi de Caroline Wozniaki (12 WTA), scor 4-6; 6-2; 6-2.

Meciurile băieţilor, Rafael Nadal (4 ATP) - Pablo Carreno-Busta (21 ATP) şi Novak Djokovic (2 ATP) - Dominic Thiem (7 ATP) au fost amânate pentru miercuri, după ora 12:00.