Liga Campionilor

De ce s-a prăbușit Juventus după pauză în finala Champions League? Dezvăluiri în Italia: bătaie în vestiar!

Bonucci a fost depășit clar de Ronaldo în finala UCL. foto: reuters

Articol de Aurelian Botezatu  —  marţi, 20 iunie 2017

Leonardo Bonucci l-ar fi lovit pe Dybala la pauza finalei UCL cu Real, scriu astăzi italienii.

În prima repriză a finalei de la Cardiff, Juventus a fost vioara întâi. Scorul: 1-1. După reluare, a căzut brusc și a încasat alte 3 goluri. Final: 1-4.

O posibilă explicație a degringoladei torineze, susține cotidianul La Stampa, ar putea fi și scandalul izbucnit în vestiarul bianconero la pauză.

Supărat că Dybala a luat un "galben" inutil, chiar în debutul partidei (12), și că apoi a jucat timorat, Leonardo Bonucci l-a certat pe argentinian și la un moment dat i-ar fi tras o palmă.

Apoi, același Bonucci s-ar fi luat de Barzagli: "Marcelo face ce vrea pe partea ta". Replica acestuia: "Dacă puneai piciorul la șutul lui la firul ierbii, Ronaldo nu deschidea scorul".