Amicale

Dan Petrescu a câștigat prima partidă pe banca celor de la CFR Cluj » Supertransferurile clujenilor au debutat cu Sepsi OSK

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 20 iunie 2017

CFR Cluj s-a impus în primul amical al verii, în fața celor de la Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scor 3-1. Meciul s-a disputat la Brașov, de la ora 18:00.

Dan Petrescu a folosit două garnituri total diferite.

În repriza secundă au debutat câteva din noile achiziții ale clujenilor: Sașa Balici, Ovidiu Hoban, Yasin Hamed sau Urko Vera. Căpitanul Camora, Urko Vera, vârful trecut pe la Bilbao și Osasuna, și Omrani au fost marcatorii golurilor CFR-ului.

Pentru echipa din Sfântu Gheorghe a marcat Papsys, din penalty.

CFR Cluj - Sepsi OSK // 3-1
Au marcat:  M. Camora'48, Urko Vera '54, Omrani  '89 (penalty) / Papsys '4 (penalty)

Echipe de start:

CFR Cluj: Mincă - Al. Vlad, Horj, A. Mureșan, C. Sîrbu - E. Petruș, L. Rus - Nouvier,  Deac, Spehar - M. Coman
Antrenor: Dan Petrescu

Dan Petrescu a schimbat toți jucătorii la pauză. Echipa din repriza secundă: Cosmin Vâtcă - Mario Camora, Sasa Balic, Paul Monea, Andrei Peteleu, Adrian Pop, Ovidiu Hoban, Yasin Hamed, A. Păun, Billel Omrani, Urko Vera.

Sepsi: Fejer - Costache, Burlacu, Istrate, Marin - Șut, Jakab - Papsys, Pațurcă, Cubleșan -  Mihalache
Antrenor: Valentin Suciu

CFR Cluj și Sepsi OSK sunt echipele care s-au mișcat cel mai bine pe piața transferurilor în această vară. Vezi AICI toate transferurile din Liga 1.