Înfrângere pentru CS U Craiova în primul meci al lui Mangia » Oltenii au cedat, 2-4, după ce au condus cu 2-0

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 23 iunie 2017

CS U Craiova a pierdut primul amical din această vară, în fața bulgarilor de la ȚSKA Sofia, scor 2-4, anunță site-ul csuc.ro. Acesta a fost primul meci al lui Devis Mangia pe banca oltenilor.

În fața a 200 de spectatori, oltenii au condus cu 2-0 după reușitele lui Andrei Ivan din minutele 2 și 18.

ȚSKA Sofia a redus din diferență în minutul 31, iar până la pauză a fost 2-2, după ce Kolev a punctat de la mare distanță.

Bulgarii au trecut în avantaj în minutul 72, când același Kolev a înscris de la 30 de metri, iar în minutul 88 Nedialkov a făcut 4-2.

Echipa din prima repriză: Calancea - Dimitrov, Barthe, Kelic, Briceag, Băluță, Enache, Gustavo, Mateiu, Bancu, Ivan

Echipa din a doua repriză: Mitrovic - Vlădoiu, Popov, Screciu, Petre, Buzan, Drăghici, Bîrzan, Popescu, Burlacu, Jurj