Amicale

FOTO CSU Craiova a pierdut amicalul cu FC Ufa, scor 1-2 » Antrenorul oltenilor n-a făcut decât două schimbări

+9 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 01 iulie 2017

CSU Craiova a luat bătaie de la formația rusă FC Ufa, scor 1-2, în cel de-al patrulea amical disputat în cantonamentul din Austria.

Alexandru Mateiu a deschis scorul în minutul 41, după o pasă a lui Băluță, dar rușii au egalat două minute mai târziu prin Safronidi. FC Ufa a dat lovitura în minutul 58, când Sukhov a stabilit scorul final.

Devis Mangia, antrenorul lui CSU, nu a efectuat nicio schimbare la pauză, însă în partea secundă a făcut două modificări: Enache în locul lui Mateiu și Bîrzan în locul lui Băluță.

FC Ufa a terminat sezonul trecut pe locul șapte în prima ligă din Rusia, cu 43 de puncte.

Echipele de start:

CSU Craiova: Mitrovici - Dimitrov, Barthe, Kelici, Briceag - Mateiu, Screciu - Băluță, Gustavo, Bancu - Ivan.

FC Ufa: Belenov - Safronidi, Sukhov, Tabidze, Zhivoglyadov, Tumasyan - Zaseev, Oblyakov, Paurevici - Fatay, Igboun.