Amicale

VIDEO Prima înfrângere pentru Viitorul în cantonamentul din Slovenia » Campioana României, surclasată de locul patru din Rusia

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday, 03 July 2017

Viitorul a suferit duminică seara primul eșec din cadrul cantonamentului din Slovenia, fiind învinsă categoric, scor 1-3, de către FK Krasnodar, echipă clasată pe locul patru la finalul campioanatului trecut din Rusia.

Viitorul a fost condusă încă din minutul 13, însă a reușit să egaleze în minutul 25, prin Ovidiu Herea, care a transformat cu multă siguranță o lovitură de pedeapsă.

După pauză, echipa dobrogeană nu a mai reușit să înscrie, primind însă alte două goluri, în minutele 51 și 54.

Echipa utilizată de Gheorghe Hagi: Rîmniceanu (60 Tordai) – Boli (78 Ghiță), Țîru (67 Hodorogea), M. Constantin (46 Dumitraș), Ganea (67 Rădoi) – D. Lopez (78 Dumitrescu), Nedelcu (46 Mladen), Vînă (67 Casap) – Chițu (46 Purece), Țucudean (46 Morar), Herea (46 Cicâldău)

Rezultatele Viitorului din Slovenia:

Viitorul - NK Celje 3-2
Viitorul - Selecționata slovenilor liberi de contract 6-0
Viitorul - NK Aluminij 2-2

Campioana en-titre mai are programat un meci amical, urmând să se dueleze miercuri cu ȚSKA Moscova, locul doi la finalul sezonului trecut din Rusia.