Amicale

CS U Craiova, înfrângere în ultimul amical din cantonamentul austriac! Yarmolenko și Mbokani au semnat victoria lui Dinamo Kiev

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Wednesday, 05 July 2017

CS U Craiova a pierdut amicalul cu vicecampioana Ucrainei, Dinamo Kiev, scor 0-2.

Acesta a fost ultimul meci amical al oltenilor înainte de revenirea din cantonamentul Austriei, anunță CSUC.ro.

Meciul a fost unul destul de echilibrat, primul gol venind abia în minutul 67, când Mbokani (68) a punctat cu o lovitură de cap.

În minutul 75 vedeta Yarmolenko și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor și a stabilit scorul final.

Echipa Craiovei: 12. Calancea – 30. Dimitrov, 5. Barthe, 6. Kelic, 24. Briceag – 54. Screciu, 23. Zlatinski – 22. Băluță, 10. Gustavo, 11. Bancu – 9. Ivan

Dinamo Kiev: 72. Rudko – 5. Antunes, 24. Vida, 34. Khacheridi, 9. Moroziuk, 8. Shepelev, 16. Sydorchyuk, 25. Gonzalez, 10. Yarmolenko, 29. Buialskyi, 41. Besedin