Juventus București a susținut al treilea meci de verificare în cadrul turneului pe care îl efectuează în Turcia, la baza de pregătire a lui Fenerbahce, cu Al Nasr.
Meciul a durat doar 70 de minute în condițiile în care ultimele 20 de minute ale amicalului nu s-au putut desfășura din cauza ceții.
Al Nasr s-a impus la limită, scor 1-0. Daniel Oprița a început disputa în formula R. Stoian-Beța, Wallace, Benga, Fl. Ștefan- Bărbulescu, Băjenaru-Cip. Petre, Buhăescu, Călințaru- Măzărache.
Au mai intrat pe parcursul jocului portarul Pedro Mingote și jucătorii de câmp Ov. Morariu, D. Bucșă, Carabela, Stoenac și C. Țâră.
Juventus încheie sâmbătă stagiul din Turcia odată cu partida de gală contra lui Fenerbahce Istanbul.
{{text}}