Stranieri

VIDEO Ianis Hagi, cel mai bun de pe teren la prima echipă a Fiorentinei! A marcat două goluri

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 15 July 2017

Odată cu venirea lui Stefano Pioli la cârma Fiorentinei în locul lui Paulo Sousa a început și Ianis Hagi să prindă mai multe minute la prima echipă a violeților.

Hagi Jr. a început titular în partida de azi contra amatorilor de la Trentino și a marcat două goluri, fiind cel mai bun de pe teren în prima parte. După pauză, echipa a fost schimbată în totalitate, iar în poartă a intrat Tătărușanu. Echipa românilor a câștigat cu 11-0, după ce la pauză era 6-0.

Ianis a înscris în minutul 15 după o preluare pe piept și un șut sub bara transversală, fără nicio șansă pentru portarul advers. La ultima fază a primei reprize, fiul lui Gică Hagi a mai punctat o dată.