VIDEO+FOTO » Man salvează debutul lui Dică și aduce victoria în prelungiri: FCSB - FC Voluntari 2-1

+15 Foto

Articol de Vlad Nedelea  —  duminică, 16 iulie 2017

FCSB a câștigat meciul de pe teren propriu cu FC Voluntari, scor 2-1, deși trupa lui Nicolae Dică a fost la un pas să termine la egalitate, golul victoriei fiind înscris în prelungiri.

Roș-albaștrii au deschis scorul în minutul 34 după o lovitură de pedeapsă executată foarte bine de Budescu, cel care a ajuns la 50 de goluri marcate în Liga 1. FCSB a obținut penalty-ul după ce portarul Balauru l-a faultat în careu pe Florin Tănase.

Ilfovenii au egalat în minutul 55, când Adrian Bălan a plecat foarte bine de lângă Larie și l-a învins pe Niță din interiorul careului. Denis Man a adus cele trei puncte roș-albaștrilor în minutul 2 de prelungiri.

10.237 de spectatori au asistat la partida dintre FCSB și Voluntari

FCSB - VOLUNTARI 2-1 VIDEO / TEXT
Au marcat: Budescu 34 p., Man 90+2 / Bălan 55

*Steliștii au ieșit de la cabine cu 3-4 minute mai devreme pentru a face o scurtă încălzire înaintea reprizei secunde.

50 de goluri
a marcat Budescu în Liga 1

Echipele de start:

FCSB: Niță - G. Enache, Larie, Bălașa, Morais - Pintilii, Ov. Popescu - D. Man, Budescu, F. Tănase - Gnohere
Rezerve: Stăncioiu, Alibec, Momcilovici, V. Achim, D. Benzar, De Amorim, Teixeira

FC Voluntari: Balauru - Maftei, Balaur, M. Popescu, Acsinte - Răuță, Lazăr - Deac, Marinescu, Olteanu - Bălan
Rezerve: Petrariu, Tăbăcariu, Popadiuc, Căpâțână, Pârcălabu, Ivanovici, Tudorie

UPDATE 20:30

Pe tabela de marcaj de pe Arena Națională sunt prezentate toate golurile marcate de FCSB în sezonul trecut

Azi se joacă FCSB - Voluntari » Echipa lui Dică are COTA 10.00 la victorie!