+5 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 17 iulie 2017

FCSB a câștigat greu meciul de pe teren propriu cu FC Voluntari, scor 2-1, golul victoriei fiind înscris în prelungiri, de Dennis Man.

În minutul 34, centralul George Găman a acordat un penalty pentru FCSB, după ce portarul Dragoș Balaru l-a faultat în careu pe Florin Tănase.  Budescu a transformat fără emoții și a marcat primul gol pentru FCSB.

Decizia luată de arbitru a fost contestată de cei de la FC Voluntari, spunând că între portar și atacant nu a fost contact. Totuși, o serie de imagini GSP arată că decizia luată de Găman a fost una corectă.

Fotoreporterul Gazetei Sporturilor, Cristi Preda, a surprins exact momentul intervenției lui Balauru la Tănase, contactul dintre cei doi fiind unul evident.