Tenis

FOTO Victorie pentru Ana Bogdan, în meciul cu Sorana Cîrstea de la Bucharest Open » Urmează meciul Irinei Begu

+12 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Tuesday, 18 July 2017

Ana Bogdan (108 WTA) s-a impus în meciul jucat împotriva Soranei Cîrstea (53 WTA) în primul tur de la BRD Bucharest Open, scor 6-4, 6-2.

Sorana a revenit spectaculos în primul set, când adversara a condus cu 5-0, iar Cîrstea a câştigat patru game-uri consecutive şi a fost la un pas de a egala situaţia.

Ana Bogdan şi-a gestionat însă bine serviciul şi a închis primul act la 6-4, iar în setul al doilea nu a mai avut dificultăţi şi s-a impus cu 6-2.

În turul al doilea, Ana Bogdan o va întâlni pe Cagla Buyukakcay (165 WTA) din Turcia, într-un meci programat să se dispute miercuri.

Tot în primul tur, Irina Begu joacă marţi împotriva Ivanei Jorovici (172), din Serbia.