VIDEO Atenție CSU » În ultimul amical înainte de meciul din Europa League, AC Milan a spulberat-o pe Bayern! Ce echipă a folosit Montella

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 22 July 2017

În ultimul meci înainte de dubla cu CSU Craiova, din turul III al preliminariilor Europa League, AC Milan s-a impus categoric în fața celor de la Bayern Munchen, 4-0, într-un meci pe care l-a dominat de la început.

AC Milan - Bayern Munchen 4-0
Au marcat:
Kessie 14', Cutrone 25', 44', Calhanoglu 85' - VIDEO

Echipe de start:

Bayern: Fruchtl - Rafinha, Hummels, Alaba, Bernat - Martinez, Tolisso - Coman, Muller, Ribery - Lewandowski
Au mai jucat: Friedl, James Rodriguez, Renato Sanches

AC Milan: Donnarumma - Abate, Zapata, Musacchio, Rodriguez - Montolivo, Kessie, Bonaventura - Niang, Cutrone, Borini
Au mai jucat: Biglia, Andre Silva, Conti, Antonelli, Bonucci, Calhanoglu, Paletta, Gomez, Sosa, Mauri, A. Donnarumma

Într-o partidă amicală de la International Champions Cup, elevii lui Vicenzo Montella au controlat jocul încă din primele minute și s-au impus fără nicio emoție.

Mijlocașul Kessie a deschis scorul în minutul 14, cu un șut din mijlocul careului. Ulterior, atacantul de 18 ani, Cutrone a punctat de două ori, în minutul 25, după o lovitură de cap, și în minutul 44, cu un șut din careu. În a doua repriză, cei doi antrenori au făcut mai multe schimbări, iar ambele echipe au jucat într-un ritm mai scăzut.

Ultimul gol al meciului a fost înscris de Calhanoglu, mijlocașul marcând în minutul 85, cu un șut de la marginea careului.

CSU Craiova - AC Milan se joacă joi, de la ora 21:00. Meciul va fi liveTEXT pe GSP.RO.