FOTO+VIDEO Neymar, gol fabulos în partida amicală cu Juventus » A umilit apărarea vicecampioanei Europei!

+22 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 23 July 2017

Barcelona s-a impus cu 2-1 în meciul amical disputat contra lui Juventus la International Champions Cup, iar Neymar a înscris golul meciului, la capătul unei faze în care a driblat toată apărarea "Bătrânei Doamne".

Brazilianul dorit de PSG a primit balonul la aproximativ 20 de metri de poartă, după o pasă a lui Messi, și a pătruns în careu, unde a driblat cinci fotbaliști ai lui Juve, pentru ca apoi să înscrie cu un șut puternic pe centrul porții.

Vezi AICI VIDEO cu reușita lui Neymar!

Tot Neymar a înscris și primul gol al catalanilor, în minutul 15, în timp ce pentru campioana Italiei a punctat Chiellini, în minutul 63.

Erikssen, torpilă de la peste 30 de metri!

În celalălalt meci al serii, PSG a pierdut pe final în fața celor de la Tottenham cu 2-4, după ce Cavani a deschis scorul.  Erikssen a egalat cu un șut incredibil de la peste 30 de metri, iar Dier i-a adus pe englezi în avantaj.

Pastore a egalat și a stabilit scorul pauzei, dar portarul Kevin Trapp a văzut cartonașul roșu direct imediat după reluare, pentru că a atins mingea cu mână în afara careului.

Spurs a profitat de avantajul numeric și a mai punctat de două ori înainte de final, prin Alderweireld și Harry Kane.

Vezi AICI rezumatul VIDEO al partidei PSG-Tottenham

La turneul din America Centrală și de Nord mai participă Manchester United, AS Roma, Real Madrid și Manchester City.