Liga 2

VIDEO + FOTO » CSA Steaua a câștigat categoric primul meci amical de la revenire » Fanii au fost la înălțime: "Nu am renunțat nici n-am plecat vreodată / Am fost și vom rămâne alături de Armată"

+24 Foto

Articol de Marius Mărgărit, Vlad Nedelea  —  Sunday, 23 July 2017

CSA Steaua a câștigat primul meci amical al verii, învingând-o clar pe Comprest București, formație ce evoluează în Liga a patra bucureșteană, scor 3-0.

Golurile roș-albaștrilor au fost reușite în prima repriză. Predescu a deschis scorul din penalty, în minutul 14.

Adrian Vâlcea a punctat pentru 2-0, în minutul 22, iar scorul a căpătat proporții două minute mai târziu, când Cătălin Mirea și-a trecut numele pe lista marcatorilor.

Pentru Steaua urmează cantonamentul de la Cheile Grădiștei, acolo unde va disputa următorul meci amical pe 9 august. Adversarul nu a fost încă stabilit.

Primul "11" al Stelei: Iancu - Butoi, Pădureț, Sitaru, Radu - Curt Cadolar, Lolescu, A. Vâlcea - Predescu - Chivu, Mirea

Testul de verificare al echipei lui Marius Lăcătuș și Ion Ion s-a disputat în Ghencea, pe terenul II.

Aproximativ 2.000 de fani au asistat la primul meci amical al Stelei din această vară, ultrașii din Peluza Sud creând o atmosferă ce a amintit de marile meciuri ale Stelei din Liga 1.