VIDEO Barcelona - Real Madrid / Spectacol total în primul El Clasico al noului sezon » Messi a fost din nou imperial

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 30 July 2017

Barcelona a câștigat cu 3-2 derby-ul disputat cu Real Madrid la Miami, în cadrul International Champions Cup, turneu pe care catalanii l-au și câștigat.

Barcelona a început meciul în forță, iar Messi ('3) și Rakitici ('7) au punctat încă din primele 10 minute și le-au oferit catalanilor un avantaj confortabil pe tabelă.

Campioana Europei a revenit însă prin golurile înscrise de Kovacici ('14) și Asensio ('36) până la pauză pentru ca cele două formații să intre la egalitate la cabine.

Golul victoriei pentru Barcelona a fost înscris de Pique la cinci minute de la reluare, după o centrare excelentă expediată de Neymar din lovitură liberă, iar trupa antrenată de Ernesto Valverde se impune la International Champions Cup.

Barcelona și Real urmează să se întâlnească și în Supercupa Spaniei, pe 13 și 16 august.

Urmărește AICI rezumatul VIDEO al meciului!

Echipele de start:

Real Madrid: Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modrici, Casemiro, Kovacici - Bale, Benzema, Asensio

Barcelona: Cillessen - Vidal, Pique, Umtiti, Alba - Rakitici, Busquets, Iniesta - Messi, Suarez, Neymar

66.000 de faniau fost prezenți în tibunele Hard Rock Stadium din Miami pentru a urmări partida dintre Real și Barcelona