Îl cere titular la FCSB: "Dacă Gigi și Dică îi dau minute, va crește și va trage echipa după el! Poate fi decisiv"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 31 iulie 2017

Nana Falemi, fost mijlocaș la FCSB, a comentat meciul echipei roș-albastre cu CSU Craiova, 1-1, și a declarat că atacantul Harlem Gnohere ar trebuie să fie titular în echipa de start a steliștilor.

"Harlem Gnohere este o forță a naturii, cu o tehnică foarte bună și un șut foarte puternic. Are foarte mult tupeu și muncește bine. El poate să devină decisiv pentru Steaua, dar trebuie lăsat să joace. Îmi place că este creativ.

Până acum a jucat sub presiune mereu și încă nu și-a dat drumul la joc. A fost rezervă și când intra, trebuia sa dea gol. Când a fost titular un meci, trebuia să dea gol neaparat ca să rămână în echipă, luptându-se pe post, în mod ciudat, cu Alibec. Ei doi ar putea juca foarte bine împreună.

Dacă lui Gnohere, Dică sau Gigi îi dau încredere și minute, va trage echipa după el. Și pe lânga el vor crese în joc Budescu, Alibec și Tănase", a scris Falemi pe contul său de facebook.

Gnohere a fost titular în meciul FCSB - CSU Craiova și a marcat golul echipei sale, în minutul 62.