+6 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 04 august 2017

Spiritele s-au încins la maximum pe Bega în timpul primei partide a etapei a patra, dintre ACS Poli și Juventus București (2-1).

În minutul 51, la scorul 1-0 pentru gazde, în urma unui duel la cap, Cristi Bud, atacantul celor de la ACS Poli, s-a ciocnit extrem de violent cu un jucător al lui Juventus, spărgându-și arcada.

Arbitrul central Andrei Antonie a luat o decizie surprinzătoare, neacordându-i nici măcar "galben" jucătorului lui Juventus.

Decizia l-a înfuriat pe jucătorul timișorenilor Marius Croitoru, care a protestat vehement în fața centralului și a tușierului Daniel Mitruți.

Enervat de indiferența arbitrului tușier, Marius Croitoru a recurs la un gest obscen, arătându-i lui Mitruți degetul mijliociu atunci când acesta s-a întors cu spatele.

Gestul lui Croitoru nu a fost pedepsit nici măcar cu cartonaș galben, deși centralul Andrei Antonie se afla la un metru de Croitoru!