Dinamo - Gaz Metan 3-1 » Probleme mari în defensiva lui Contra: fundașii au fost cei mai slabi » Doi jucători s-au remarcat

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Tuesday, 08 August 2017

Dinamo s-a impus cu 3-1 pe Gaz Metan, după un meci slab făcut de mulți dintre jucătorii lui Cosmin Contra, spre nemulțumirea antrenorului dinamovist. (Vezi detalii)

Echipa alb-roșie a avut probleme în defensivă, dar și în atac. Fundașii Marici și Romera și mijlocașii Albin, Bumba și Mahlangu au fost cei mai slabi dinamoviști, fiind notați cu 5 de Gazeta Sporturilor.

Cel mai bun jucător al lui Dinamo a fost Sergiu Hanca. Intrat în minutul 60, mijlocașul a marcat de două ori, în minutele 72 și 75. Mijlocașul a primit nota 8, cea mai mare a meciului.

O evoluție bună a avut și Paul Anton, care a fost în premieră titular și a marcat primul gol al meciului, din penalty. Mijlocașul a fost notat cu 7 de Gazeta Sporturilor. Dinamovistul Cosmin Contra a primit nota 7, iar Cristi Pustai a fost notat cu 5.