VIDEO+FOTO Chelsea, campioana din Premier League, s-a făcut de râs » La pauză era condusă cu 0-3

+8 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 12 august 2017

Campionatul englez, care a debutat vineri cu victoria lui Arsenal în fața lui Leicester, scor 4-3, a avut parte de două surprize azi.

Pe lângă egalul dintre Watford și Liverpool, 3-3, s-a jucat și partida dintre Chelsea, campioana en-titre, și Burnley, scor 2-3. Echipa lui Conte a avut doi eliminați: Cahill ('14) și Fabregas ('83), și s-a făcut de râs în debutul noului sezon.

Trupa lui Conte a fost condusă la pauză cu 0-3, însă după revenirea de la cabine a încercat să reintre în joc, dar n-a marcat decât două goluri prin Morata ('69) și Luiz ('88). De partea cealaltă au marcat Vokes ('24, '43) și Ward ('39).