FOTO Aroganța lui Cristiano! Ronaldo l-a imitat pe Messi după golul marcat pe Camp Nou

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 14 august 2017

Cristiano Ronaldo a fost în centru atenției în El Clasico. Atacantul de 32 de ani a marcat în victoria obținută de Real Madrid, 3-1 pe Camp Nou în fața Barcelonei, meci contând pentru prima manșă a Supercupei Spaniei.

Portughezul a început pe bancă meciul, fiind introdus abia în minutul 58 de Zidane, la scorul de 1-0 pentru ”galactici”. A avut nevoie de numai 22 de minute pentru a-și trece numele pe tabelă, la trei distanță după ce Messi reușise să egaleze.

Ronaldo n-a uitat gestul argentinianului de la ultimul El Clasico din sezonul trecut, 3-2 pentru Barcelona pe Bernabeu. Atunci, Messi și-a dat jos tricoul după ce a marcat golul victoriei și l-a arătat ostentativ fanilor madrileni. Cristiano nu a rămas dator și a imitat gestul în fața fanilor catalani.

A mai rezistat pe teren numai două minute. După cartonașul galben încasat pentru că și-a dat jos tricoul, Ronaldo l-a văzut și pe al doilea pentru simulare și a fost eliminat.

Acesta va lipsi la manșa retur care se va disputa miercuri, de la ora 24:00, pe DigiSport 1 și liveTEXT pe GSP.RO.