Barcelona - Real Madrid 1-3 // UPDATE Cristiano Ronaldo a primit o suspendare GIGANT » Ce i-a făcut arbitrului după eliminare

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday, 14 August 2017

Cristiano Ronaldo a primit 5 etape de suspendare după evenimentele de la El Clasico din Supercupa Spaniei, 3-1 pentru Real Madrid.

Starul portughez va rata meciul retur din Supercupă și 4 etape de campionat pentru că l-a împins pe arbitrul partidei, Ricardo de Burgos Bengoetxea.

Ronaldo va pierde astfel, pe lângă returul cu FC Barcelona, și meciurile cu Deportivo La Coruna, Valencia, Levante și Real Sociedad.

Cristiano fost eliminat în minutul 82 pentru cumul de cartonașe galbene, la două minute după ce marcase golul de 2-1. Avea deja un galben pentru că își scosese tricoul pentru a celebra reușita. A doua oară, arbitrul a considerat că a simulat în careu. Fotbalistul și-a vărsat nervii pe central și l-a împins imediat după ce a primit cartonașul roșu.

Vezi aici video cu faza!

"După ce i-am arătat cartonașul galben, jucătorul m-a împins în semn de nemulțumire"
Arbitrul Ricardo de Burgos Bengoetxea, în raport

• Returul Supercupei Spaniei, Real Madrid - Barcelona, se joacă în noaptea de miercuri spre joi, de la ora 00:00.