Europa League

Hagi anunță schimbări masive după eșecul cu RB Salzburg: "Acum ne-am dat seama de asta"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Thursday, 17 August 2017

Gică Hagi s-a arătat extrem de nemulțumit de prestația elevilor săi după înfrângerea suferită de Viitorul în prima manșă a play-off-ului Europa League cu Red Bull Salzburg, scor 1-3.

"E o realitate acest rezultat. Au fost mult mai rapizi decât noi pe tranziție. Au fost mai ofensivi ca noi, mai puternici. Noi am stat prost în teren în prima repriză și am luat goluri ușoare. Singurul lucru bun e că am marcat un gol. Trebuie să analizăm bine de tot acum. Acum ne-am dat seama de o realitate care nu e bună. Trebuie să schimbăm multe lucruri din punct de vedere personal, colectiv. Dacă nu, vom avea probleme mari. Nu mai arătăm cum eram înainte. Suntem într-un moment foarte greu.

Ei au avut pasarea mai rapidă, gândirea mai bună. Noi suntem blocați. Cel puțin prima repriză nu mi-a plăcut deloc. Noi mergem în retur să jucăm, ce să facem? Trebuie să o luăm de la capăt. În fotbal succesul și înfrângerea durează o zi", a declarat Hagi la TVR 1.

Returul dintre Red Bull Salzburg și Viitorul se va juca joi, în Austria!