Liga 2

Pe urmele tatălui » Fiul unui dinamovist celebru a reușit azi primul gol la profesioniști

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 19 August 2017

Chindia Târgoviște a obținut astăzi prima victorie din noul sezon al ligii secunde, învingând-o pe teren propriu pe ASU Poli Timișoara, scor 2-0.

Dâmbovițenii au deschis scorul încă din minutul 13, prin Marius Martac, avantajul acestora fiind majorat pe final, în minutul 82, de Denis Ciobotariu, fundașul de 19 ani împrumutat de la Dinamo.

Fiul lui Liviu Ciobotariu a marcat astfel primul său gol la profesioniști. El este împrumutat de clubul-mamă la Târgoviște până în vară, alături de alți doi dinamoviști: portarul Iustin Popescu și atacantul Mihai Neicuțescu.

Denis Ciobotariu a fost unul dintre cei mai buni juniori dinamoviști sezonul trecut, atunci când echipa "câinilor" a câștiga Liga Elitelor U19.