Liga 3

VIDEO FC U Craiova, la al doilea succes consecutiv în Liga a patra » Victorie fulminantă în deplasare + fanii au fost din nou la înălțime

+2 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 19 august 2017

FC U Craiova a câștigat și al doilea meci de la revenirea în Liga a patra, impunându-se în deplasarea de la Tractorul Cetate, echipa care a câștigat seria anul trecut.

Alb-albaștrii s-au impus cu 5-3, după ce și la pauză s-au aflat în avantaj, scor 3-2.

La gazde a evoluat din primul minut și fostul căpitan al Craiovei, Dorel Stoica, ajuns la 38 de ani. Chiar dacă acum abia îl mai încape tricoul,  mijlocașul și-a păstrat talentul de a bate lovituri libere și a înscris golurile 2 și 3 ale celor de la Cetate.

La fel ca în prima etapă, ultrașii din Peluza Sud 97 au creat o atmosferă superbă, încurajându-și echipa pe toată durata celor 90 de minute.

În prima etapă, craiovenii s-au impus pe teren propriu în fața Dunării Calafat, scor 4-0.

Etapa viitoare, FC U Craiova va juca pe teren propriu cu Ajax Dobrotești, sâmbătă, 26 august.