Internaţionalul columbian în vîrstă de 22 de ani al Stelei, a reuşit şi astăzi un meci foarte bun în faţa cehilor de la FK Teplice. N-a marcat, dar a alergat foarte mult, a pasat şi a intrat permanent la combinaţii.
"Sînt foarte mulţumit de transferuri. Cele mai mari aşteptări le am de la Dayro Moreno, care m-a costat două milioane de dolari şi care era deja bijuteria Columbiei. E un jucător de mare speranţă, mare viitor şi mare valoare", a declarat Gigi Becali, cu cîteva zile în urmă.
Dayro a aflat. "Stiu ca patronul Stelei a spus ca asteapta cel mai mult de la mine. Am stiut de la inceput ca are pretentii mari. Sper sa nu-l dezamagesc si sa joc bine. Sint constient ca asteapta multe de la mine", a afirmat sud-americanul, care a început să intre în jocul Stelei din ce în ce mai bine.
Şi astăzi a reuşit un meci bun, după ce, în amicalul cu Ceske Budejovice, a făcut spectacol. Mulţumit de victoria obţinută de Steaua în faţa celor de la FK Teplice, Dayro s-a relaxat, pe bancă, ascultînd muzică. Melodia sa preferată? "Îmi place să ascult reggaeton, în special melodia "Pasarela" , a celor de la Dalmata", a dezvăluit noua achiziţie a Stelei, pentru un ziar din ţara sa natală. Asculta melodia pe stelisti.ro
Show more
Loading ...
Failed to load data.
{{#showContent}} {{#content}}
{{/content}} {{/showContent}}
Show more
Loading ...
Failed to load data.
{{#showContent}} {{#content}}
{{/content}} {{/showContent}}
{{text}}