Note GSP » Doi dintre dinamoviști au continuat și cu FC Voluntari prestațiile lamentabile din 2017 » Cine au fost premianții echipei lui Contra

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 27 august 2017

Dinamo a învins sâmbătă seara pe terenul lui FC Voluntari, 3-1, și a urcat temporar până pe locul patru în Liga 1.

După 50 de minute modeste ale echipei sale, Cosmin Contra a fost salvat de forma de zile mari a celor doi portughezi de la jumătatea terenului, ambii reușind să înscrie pentru Dinamo în repriza secundă.

Nascimento a fost notat de Gazeta cu nota 8, în timp ce Salomao a primit nota 7. Tot cu 7 a fost notat și Paul Anton, marcatorul primului gol al "câinilor", dar și puștiul Vali Costache, cel care a reușit o nouă evoluție solidă, așa cum ne-a obișnuit în actualul sezon.

La polul opus s-au aflat fundașii Steliano Filip și Alin Dudea, ambii notați cu 5. Căpitanul lui Dinamo a avut o nouă evoluție mediocră, în timp ce Dudea a comis penalty-ul din care FC Voluntari a egalat după pauză. Gazeta l-a notat cu 5 și pe Adam Nemec, lipsa de formă a slovacului continuând și în meciul de sâmbătă seara.

Citește AICI cronica partidei FC Voluntari - Dinamo 1-3