VIDEO+FOTO FCSB câștigă la pas partida cu FC Botoșani, scor 2-0, și se apropie de CFR Cluj

+17 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 27 august 2017

FCSB a câștigat meciul din etapa a 8-a cu FC Botoșani, scor 2-0, după ce roș-albaștrii au rezolvat meciul încă din prima parte.

Trupa lui Dică a deschis scorul în minutul 18 după o lovitură liberă senzațională executată de Constantin Budescu de la 17 metri.

Cu cinci minute înainte de finalul primei părți, tehnicianul FCSB l-a înlocuit pe Golofca cu Dennis Man, fiind nemulțumit de aportul defensvi al jucătorului venit de la Botoșani în această vară.

Un minut mai târziu, Florin Tănase a stabilit scorul final cu un șut înșelător de la marginea careului.

FCSB - FC BOTOȘANI 2-0 VIDEO / TEXT

Au marcat: Budescu 18, Fl. Tănase