Nationala

România - Armenia 1-0 // Mkhitaryan, dezamăgit de rezultatul de pe Arena Națională: "Meritam cel puțin un egal"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 02 septembrie 2017

Starul și căpitanul Armeniei, Henrik Mkhitaryan, este de părere că echipa sa merita cel puțin un rezultat de egalitate pe Arena Națională, în meciul câștigat de România cu 1-0.

Tricolorii s-au impus cu un gol marcat în prelungirile meciului, după ce Armenia a jucat peste jumătate de oră în inferioritate numerică. Mai mult decât atât, Bogdan Stancu a ratat un penalty în minutul 55.

"Nu meritam să pierdem, cred că trebuia să se termine măcar 0-0. Dar nu cred că am avut noroc în această seară. Nu ne-au interesat celelalte rezultate, vrem să jucăm fotbalul pe care îl știm.

Dacă am fi câștigat în seara asta, cred că am fi avut și noi șanse la calificare", a spus mijlocașul lui Manchester United la TVR.

• România acumulează 9 puncte și rămâne pe locul patru, la patru puncte de Danemarca și Muntenegru;
  • Meciurile următoare: 4 septembrie 2017 Armenia- Danemarca, Muntenegru- România, Polonia- Kazahstan; 5 octombrie 2017: România-Kazahstan, Muntenegru-Danemarca, Armenia-Polonia; 8 octombrie 2017: Danemarca- România, Kazahstan- Armenia, Polonia-Muntenegru