Nationala

Preferatul selecționerilor a fost cel mai slab de pe teren! Doar doi români au impresionat aseară + care sunt notele primite de jucători

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 02 septembrie 2017

România s-a impus greu în disputa cu Armenia de pe Arena Națională, scor 1-0, printr-un gol marcat de Maxim în minutele de prelungire ale meciului.

Tricolorii acumulează 9 puncte și rămâne pe locul patru, la patru puncte de Danemarca și Muntenegru.

Echipa lui Daum n-a impresionat deloc, poate doar Benzar, fundașul dreapta al celor de la FCSB care a primit nota 7, cea mai mare acordată vreunui jucători. Tătărușanu și Meliksetian, cei doi goalkeeperi, au primit și ei tot 7.

Așa cum era de așteptat, Bogdan Stancu a fost taxat, având doar nota 3, la fel ca Voskanian, armeanul eliminat în startul reprizei secunde.

• Meciurile următoare: 4 septembrie 2017 Armenia- Danemarca, Muntenegru- România, Polonia- Kazahstan; 5 octombrie 2017: România-Kazahstan, Muntenegru-Danemarca, Armenia-Polonia; 8 octombrie 2017: Danemarca- România, Kazahstan- Armenia, Polonia-Muntenegru