CM 2018

VIDEO+FOTO Japcă la debut! Turcia lui Mircea Lucescu a luat două goluri de la Ucraina din greșeli de arbitraj

+2 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 02 septembrie 2017

Naționala Turciei, cu Mircea Lucescu aflat la debut pe bancă, a intrat la pauză cu un handicap de două goluri în fața reprezentativei Ucrainei, la Harkov, într-un meci din preliminariile Campionatului Mondial din Rusia. Meciul s-a terminat așa, 2-0 pentru gazde.

Gazdele au marcat două goluri prin Yarmolenko, după două erori mari de arbitraj ale brigăzii conduse de spaniolul David Fernandez.

La prima reușită a lui Yarmolenko, din minutul 18, el a primit pasă de la Kovalenko, era în poziție de ofsaid, însă arbitrul n-a văzut și a validat golul.

Yarmolenko a mai punctat o dată cu 3 minute înainte de finalul primei părți, dar mingea venită de la Konoplyanka depășise linia de fund a terenului.