VIDEO » Juventus și Poli Iași au oprit fotbalul în prima repriză! Cele două au remizat, scor 2-2

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 09 septembrie 2017

Juventus București și Poli Iași au remizat în cea de-a 9-a etapă din Liga 1, scor 2-2, rezultat stabilit încă din prima repriză.

Trupa din Colentina a deschis scorul încă din minutul 3 prin georgianul Dzalamidze, care a driblat doi adversari în careu și a trimis în poartă.

Platini a egalat pentru moldoveni în minutul 18, după un șut deviat în propria poartă de Benga. Arbitrul a trecut în caseta meciului că Benga a fost autorul autogolului. Andrei Cristea și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor în minutul 27, când a profitat de mai multe erori în apărarea adversă.

Simon Măzărache a stabilit scorul final în minutul 33, cu o lovitură de cap superbă.

CLASAMENT:

Vezi meciul liveTEXT

LIVE: JUVENTUS - POLI IAȘI 2-2 VIDEOAu marcat: Dzalamidze 3, Măzărache 32 / Benga 19, Cristea 27

Echipele de start:

Juventus București: Relu Stoian - George Călințaru, Walace da Silva, Alexandru Benga, Florin Ștefan - Mădălin Mihaescu, Valentin Bărbulescu (cp) - Alexandru Zaharia, Nika Dzalamidze, Marian Stoenac - Simon Măzărache.
Rezerve: Drăghia, Băjenaru, Țâră, Morariu, Cazan, C. Petre, Neacșu
Antrenor: Marin Marbu.

CSM Poli Iași: Alexei Koselev - Danu Spătaru, Cosmin Frăsinescu, Ionuț Cioinac, Andrei Sin - Kamer Qaka, Marius Chelaru - Almada Soares "Platini", Kizito Luwaga, Jo Santos Oliveira - Andrei Cristea (cp).
Rezerve: Kelava, Vremea, Panțâru, Zaharia, Moisi, P. Mendes, Ștefănescu
Antrenor: Flavius Stoican.